A szakkollégium megnevezése: PÉCSI EVANGÉLIKUS ROMA SZAKKOLLÉGIUM
Alapítás éve: 2018. április 03.
Hivatalos székhelye: 7621 Pécs, Dischka Győző utca 6.
Személyesen felkereshető: 7624, Pécs, Ifjúság útja 6. Pécsi Tudományegyetem Bölcsésztudományi Kar D épület 3. emelet 327-es szoba
email: persze2018@gmail.com
Elérhetősége: 06304110468
Honlap: persz.hu
A Szakkollégiumunk változatos pedagógia módszerekkel kívánja támogatni a különböző karokról, szakokról érkező roma/cigány és vagy hátrányos helyzetű hallgatók egyetemi tanulmányait, valamint kiemelten kezeli, ösztönzi és segíti tudományos kutatásokba való bevonódásukat, tudományos pályára való felkészítésüket.
Szakkollégiumi közösségre irányuló fejlesztés
A hallgatók csoportos foglalkozásainak keretében nyílik lehetőség a hallgatói közösség kialakítására, az együttműködés, a kommunikációs készség, az innováció, a kreativitás, a lényeglátás, a döntésképesség fejlesztésére is, valamint az önsegítő működés ösztönzésére.
Személyes támogatás és fejlesztés
A Szakkollégiumba kerülő hallgatók egyénre szabott szolgáltatásokban részesülnek, személyes támogatásban és közösségi programokban vesznek részt. Hallgatóink saját személyes fejlődésüket, előrehaladásukat portfóliójukban tervezik meg és folyamatosan dokumentálják.
Komplex támogató programunk keretében minden szakkollégista választ magának egy egyetemi oktatót (tutor). A tutor feladata a hallgatóval történő rendszeres kapcsolattartás, a hallgató tanulmányi előmenetelének figyelemmel kísérése, valamint segítségnyújtás a hallgató egyéni haladási tervének elkészítésében. A szakkollégistát felsőbb kortárs mentorok is támogatják, kiemelten figyelve a felsőoktatási intézménybe és a Szakkollégiumba történő beilleszkedésre.
A közösségi program és csoportos szolgáltatások szervezésnek szakmai háttere, indokoltsága sokrétű. Fontos, hogy hallgatóink megtanulják az alapvető kommunikációs és prezentációs technikákat, amelyek segíthetik őket abban, hogy az általuk felhalmozott tudást és tapasztalatot át tudják adni, továbbá, hogy olyan szemináriumokon, képzéseken, tréningeken vehessenek részt, amelyeken szakemberektől szerezhetik meg egyetemi előre haladásukhoz, ill. esetleges tudományos pályafutásukhoz szükséges módszereket és szaktudást. Az érdeklődő hallgatók szakértői támogatással tudományos kutatásokban, konferenciákon vehetnek részt, eredményeiket publikálhatják. A hallgatók számára rendelkezésre áll egy olyan fórum, a „közösségi tér”, ahol személyes élményeiket és kihívásaikat megoszthatják egymással, és ahol cigány/roma identitásukat erősítendő, különböző közösségi programokon vehetnek részt vagy szervezhetnek.
Ennek megfelelően elvárás, hogy az ösztöndíjas tevékenyen részt vegyen a havonta megszervezett hétvégi bentlakásos szakkollégiumi projektnapokon, az ún. összetartásokon, valamint a csoportos szabadidős tevékenységeken is.